A karácsonyi időszakban a vezető hírportálok minden évben lehozzàk, hogy mennyi megbízhatatlan fényfüzér bukott meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium tesztjei során és ezek az aránya általàban megdöbbentően magas. Utána jártunk egy kicsit a dolognak, hogy egy átlagos fogyasztónak mennyire kell aggódnia, hogy rossz minőségű fényfüzért kap, hiszen a tesztek alapján 10-ből 7 fényfüzér nem megbízható, ami első ránézésre kétségbeejtő szám.
Mi a deconline.hu-nál évente több ezer karácsonyi világítást értékesítünk, kizárólag megbízható, minőségi, márkás darabokat, ezért adunk néhány tippet, hogy mik azok a jelek, amikor érdemes gyanút fognod a fényfüzér minőségét illetően.
Minden évben razziát tartanak a fényfüzérek miatt
Az igazság az, hogy ha jobban megnézzük az elmúlt évek tesztjeinek eredményeit, arra következtethetünk, hogy az ITM kedves munkatársai nem csak random bemennek egy szakáruhàzba és minden fényfüzérből vesznek egyet-egyet, (amúgy kettő-kettőt szoktak) hanem leginkább a gyanús kinézetű és csomagolású termékekre pályáznak.
A tetsztek eredményeit vizsgálva azt mondhatjuk, hogy referenciaként azért egy-egy ismert hazai gyàrtó termékeiből is vesznek mintát, viszont az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy ezek a fényfüzérek szinte kivétel nélkül mind megbízhatóan üzemeltethetők.
Már első ránézésre is meg lehet állapítani a rossz minőségű karácsonyi fényeket
Ez a megközelítés duplán árnyalja a végeredményt, ugyanis azt tudjuk leszűrni, hogy az ITM munkatársai, tudjàk, illetve sejtik, hogy melyik termékeket érdemes bevinni bevizsgàlásra.
A média gyakran hatásvadász cikkekel riogat
Nyilván az a cél, hogy a gyanús termékeket minél nagyobb számban kiszűrjèk, éppen ezért nem reprezentatív az a konklúzió, amit a mainstream tesz közzé, pl. “idèn 80%-a veszélyes a fényfüzéreknek.”
Nagy kockázatot vállal az, aki párszáz forinttal olcsóbban akar hozzájutni a fényekhez a piacon.
Tapasztalataink alapján a silány minőségű világítások ára nem különbözik nagymértékben a megbízhatóan üzemeltethető társaik árától. Elszomorîtó, hogy általában ezek a veszélyes termékek nem a megbízható multiktól vagy szakáruhàzaktól származnak, hanem leginkább piaci, sarki árusoktól illetve neve nincs webshopokból, akik az előbbiek egyikétől szerzik be a díszkivilàgításokat.
Mutatjuk a tippeket, melyeket érdemes figyelembe venned, ha megbízható fényfüzért szeretnél vásárolni.
- Kerüld a piaci arusoktól származó fényeket!
- Kerüld a márka nélküli fényeket!
- Fogj gyanút, ha a csomagoláson nincs vonalkód és a forgalmazó, vagy gyártó neve és elérhetősége feltüntetve!
- Gyanús az átlátszó, vékony kábel!
- Ha túl kicsi a hálózati csatlakozó (dugvilla)
- Gyanús ha adapter nélküli a terrmék és ennek ellenére sorolhatónak tűnik ( több fényfüzér egymásba dugható)
- Gyanús az is, ha nincs DC adapter a kültérre tervezett termékhez, hanem 220v hálózati dugalj van hozzá.
- A magyar leírás hiánya (a kábelen is kell lennie egy matricának, ami különböző figyelmeztetéseket tartalmaz.
Ha ezek közül bármelyiket tapasztalod, akkor érdemes különös óvatossággal vásárolni, hiszen ezek a termékek nem csak tűzveszélyesek lehetnek, hanem az áramütés veszélye is fenn állí így életveszélyes, akár halálos sérülésekhez vezethet.
Nálunk csak és kizárólag megbízható gyártók termékeiből választhatod ki a számodra megfelelő karácsonyi fényeket!